Results

4th KERALA HOCKEY JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP                            

  17th to 21ST OCTOBER 2018-KOZHIKODE

                                                     MATCH RESULT – WOMEN

No    DATE TIME POOL                        TEAMS Vs                               TEAMS SCORE
1 18/10/18 7.30 AM A PALAKKAD Vs MALAPURAM 1-0
2   8.30 AM B THRISSUR Vs KOTTAYAM 8-0
3   9.30 AM B SAI KOLLAM Vs KASARGOD 13-0
4   10.30 AM C ALLEPPEY Vs GV RAJA TVM 0-2
5   3.30PM D ERNAKULAM Vs KOLLAM 0-0
7   4.30 PM C KANNUR Vs KOZHIKODE 0-3
8 19/10/18 6.30AM B THRISSUR Vs KASARGOD 10-0
9   7.30AM D KOLLAM Vs TRIVANDRUM 0-9
10   8.30 AM A PATHANAMTHITTA Vs MALAPURAM 0-0
    2.30 PM C KANNUR Vs ALLEPPEY 1-1
12   3.30 PM C GV RAJA TVM Vs KOZHIKODE 1-0
13   4.30 PM B SAI KOLLAM Vs KOTTAYAM 13-0
14 20/10/18 7.30 AM A PALAKKAD Vs PATHANAMTHITTA 2-0
15   8.30 AM B KASARGOD Vs KOTTAYAM 0-0
15   8.30 AM C KOZHIKODE Vs ALLEPPEY 6-0
16   9.30 AM D TRIVANDRUM Vs ERNAKULAM 4-0
17   3.30 PM B SAI KOLLAM Vs THRISSUR 4-0
18   4.30 PM C GV RAJA TVM Vs KANNUR 4-0
19 21/10/18 6.00 AM SF1 WINNER POOL – PKD Vs WINNER POOL – GVR 0-1
20   7.15 AM SF2 WINNER POOL -SAI Vs WINNER POOL – TVM 9-2
21   10.30 AM LF LOOSER MATCH – PKD Vs LOOSER MATCH – TVM 2-3
22   3.00 PM FINAL WINNER MATCH –GVR Vs WINNER MATCH – SAI 0-2

 

Winner         : Sports authority of India , Kollam

Runner up    : G V Raja sports school , Thiruvananthapuram.

Third prize    : Thiruvananthapuram District

 

 

               4th KERALA HOCKEY JUNIOR STATE CHAMPIONSHIP

                            KOZHKODE 17TH TO 21ST October 2018

                   MATCH RESULT  – MEN

No`s    DATE TIME POOL                        TEAMS Vs                               TEAMS SCORE
1 17/10/18 2.00PM A PATHANAMTHITTA Vs KOTTAYAM 0-0
2   3.00 PM D ALLEPPEY Vs KASARGOD 0-1
3   4.00 PM B THRISSUR Vs IDUKKI 8-0
4 18/10/18 6.30 AM C DSA KOLLAM Vs TRIVANDRUM 2-1
5   7.30 AM A KANNUR Vs PATHANATHITTA 4-0
6   8.30 AM D KOZHIKODE Vs ALLEPPEY 7-0
7   9.30 AM D KOLLAM Vs KASARGOD 2-0
8   10.30AM B G V RAJA TVM Vs THRISSUR 2-1
9   11.30 AM A PALAKKAD Vs KOTTAYAM 6-0
10   2.00 PM C WAYANAD Vs ERNAKULAM 1-2
11   3.00 PM D KOZHIKODE Vs KASARGOD 5-1
12   4.00 PM B GV RAJA TVM Vs IDUKKI 9-1
13   5.00 PM B MALAPURAM Vs THRISSUR 1-1
14 19/10/18 06.30AM C ERNAKULAM Vs TRIVANDRUM 0-0
15   07.30AM B MALAPURAM Vs GV RAJA TVM 2-1
16   08.30AM D KOZHIKODE Vs KOLLAM 5-1
17   09.30AM C DSA KOLLAM Vs WAYANAD 1-2
18   10.30 AM A PALAKKAD Vs PATHANAMTHITTA 7-2
19   11.30 AM B MALAPURAM Vs IDUKKI 11-2
20    2.00 PM D KOLLAM Vs ALLEPPEY 4-2
21   3.00 PM A KANNUR Vs KOTTAYAM 11-0
22   4.00 PM C ERNAKULAM Vs DSA KOLLAM 1-1
23   5.00 PM C WAYANAD Vs TRIVANDRUM 1-0
24 20/10/18 6.30 AM A PALAKKAD Vs KANNUR 0-1
25 21/10/18 8.30 AM SF1 WINNER POOL –A-KANNUR Vs WINNER POOL –C-WAYANAD 3-4
26   9.30 AM SF2 WINNER POOL – B-MALAPURAM Vs WINNER POOL – D- CLT 4-2
27   2.00 PM LF LOOSER MATCH – SF1-KANNUR Vs LOOSER MATCH –SF2 CLT 0-2
28   4.15 PM FINAL WINNER MATCH –SF1-WAYANAD Vs WINNER MATCH – SF2

MALAPURAM

1-6

Winner        : Malapuram

Runner up  : Wayanad

Third prize : Kozhikode